| anonim_4396 a întrebat:

Azi m-am ars pe picior si am pus drojdie de bere cam 15 minute. s-a format o basica cu lichid si cand am facut dus din greseala am spart-o. cum pot face sa nu ramana semn, adica dupa vinecare sa nu ramana nicio cicatrice? heeelp!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Te dai cu o crema, de preferat de galbenele, se duce.
Te pup!

1 răspuns:
| Andreeac33 a răspuns:

Da cu ceva crema de galbenele si in 2-3 luni dispare, stai calm.