| anonim_4396 a întrebat:

Ce pot face ca sa imi treaca o arsura de pe picior? Astazi m-am atins din greseala de "toba" de la scuterul unui amic si m-am ars destul de rau, m-a usturat cam jumatate de ora si zona s-a facut mov... dupa putin timp s-a format o basica micuta care s-a spart. Pot aplica vreo crema sau ceai sau ar fi mai bine sa las sa se usuce si sa treaca de la sine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KidoSmart a răspuns:

Cumpara un spray Bioxiteracor sau OXimed ce gasesti(mama e medic) si am intrebat-o acum

1 răspuns:
| Akid a răspuns:

laughing
cred ca te cunosc
nu stiu ce pot sa zic
du-te la doctor
sigur te ajuta el