| Dyana4603 a întrebat:

Am o problema.Acum o saptamana m-am taiat la picior cu cutitul din gresealasadSi mi-e frica sa nu-mi ramana cicatrice sau vreun semn neplacut.Acum folosesc Bepanthen Plus.Este de folos? Sau ce sfat mi-ati putea da? Ce sa folosesc sa-mi treaca cat mai repede cam pana la mijlocul lunii august? _fundita:*

Răspuns Câştigător
| McCadu a răspuns:

Iti recomand cu inima deschisa Vitamina A solutie. Eu am avut o problema mai grava, m-am oparit cu lapte fiert pe la 14 ani (a cazut de pe aragaz) pe mana dreapta. Tin sa iti spun ca mana mea era carne vie de la umar pana aproape de poanie si tot ce am folosit a fost Vitamina A. Vitamina A o gasesti in niste sticlute la farmacie si este foarte foarte ieftina. Iti iei cateva sticlute si ai grija sa iti tamponezi rana cu o bucata de pansament (nu vata ca raman scame) de cate ori rana se uscata. Bepanthen Plus iti usuca rana si iti lasa urme urate, nu cicatrici, dar iti lasa pete, mai ales daca ai tenul putin mai inchis e nasol rau de tot. EU NU AM NICI MACAR UN SEMN si creste si parul pe mana la fel ca pe mana stanga. Pe multi i-am vazut mutilati ca folosesc toate tampeniile reocmandate de doctor sau din reclamele din mass-media.

2 răspunsuri:
| katala a răspuns:

Daca nu s-a infectat (rana e curata), poti folosi in continuare bepanthen, este foarte bun si cicatrizeaza mai repede si cu cele mai putine urme. Daca rana e una putin adanca si mica ai sanse sa nu-ti ramana urme, daca e mai mare, e posibil sa se mai vada ceva, dar oricum bepanthenul are rezultate foarte bune in "stergerea" urmelor. Multa sanatate!

| consilierindragoste a răspuns:

La doctor sa nu faci septicemie