| FrozenMercurius a întrebat:

Azi m-am zgariat intr-un gard ruginit, puteti sa imi suneti urmarile tetanosului, cat de tare doare vaccinul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doare insuficient... adica cum sa zic, apa de ploaie!
Du-te repede la orice sectie de Urgente si il fa, ca n-a murit nimeni de la un vaccin, dimpotriva.
E valabil 10 ani de la vaccinare, asa ca nu trebuie sa il refaci la fiecare zgarietura ulterioara.

| FrozenMercurius explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat!

| NemNUZ a răspuns (pentru anonim_4396):

Gresesti, au murit, nu foarte multi dar au murit din diferite cauze big grin, crezi ca doctorii sunt ingeri? In Romania malpraxisul e la moda big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru NemNUZ):

Stii cum e treaba... au murit oameni si trecand strada pe verde si pe zebra, dar asta nu inseamna ca trecerea de pietoni si semaforul sunt inutile *ranjind si eu, ca nu stiu cum sa pun emoticonul*

| NemNUZ a răspuns (pentru anonim_4396):

,,doua puncte si D,, ( big grin ) ai dreptate

6 răspunsuri:
| pix3L a răspuns:

Pai nu doare prea tare sa stii fundahappy

| Bib0 a răspuns:

Rana ta se va infecta daca nu faci vaccinul antitetanos si apoi o sa fie mult mai dureros si mai nasol decat vaccinul antitetanos care dupa parerea mea nu doare asa de tare.