| anonim_4396 a întrebat:

Azi mi-a facut o colega o gaura in ureche.
ma doare destul de rau nu e umflata sau rosie dar imi arde si ma doare rau se poate infecta ce ar trebui sa fac nu am mai trecut prin asta demultlaughingbig grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Sa ai grija sa dezifectezi locul si ar fi indicat sa pui cercelus de aur(ajuta la vindecare).

| doctoressa a răspuns:

Spala lobul urechii cu apa si sapun si apoi aplica betadina. Repeta operatiunea aceasta de 3-4 ori pe zi.
In ce conditii si cu ce obiect ti-a facut gaura in ureche?
http://www.i-medic.ro/......ercing-cor

| aleexxaanndrra a răspuns:

Buna pune niste gheata.Trebuie sa porti un cercel acolo unde ai gaura o perioada sa nu se infunde si peste 2 sapt sau mai putin nu vei mai avea nimic:*