| Mihai1616263 a întrebat:

Azi mi-am scos o alunita aflata la inceput de tot la dermatolog cu laser si acum a ramas negru, intrebare, in cat timp isi va reveni, pot sa pun un plasture acolo pentru ca este cam inestetic si cu ce unguent sa ma dau? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu pune nimic, fiindca sub plasture poate sa coaca (zemuieste, poaet afce infectie).
Lasa deschisa rana, ca sa se usuce.

| dinaprilie a răspuns:

Pielea se regenereaza complet cam in 1-2. zic ei

| Mihai1616263 explică (pentru dinaprilie):

1 2 ce saptamani?

| dinaprilie a răspuns (pentru Mihai1616263):

Luni

| Xpressurself a răspuns:

Pe dermatolog trebuie sa il intrebi.

| Den1sa a răspuns:

De ce nu intrebi medicul? Zic si eu poate el stie mai bine