| ριтιq a întrebat:

Bai! Va rog sa ma ajutati! Eu am 13 ani si cred ca vreao 50 si ceva de kg! Mi-am luat de la farmacie amoxicilina 500mg Eu trebuie sa iau atat de puternica (la 8 ore)? Eu ma inseal cred ca e putin cam puternica pentru varsta mea

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mefist0 a răspuns:

Pentru varsta ta nu este recomandata. Amoxicilina 500 este recomandata pentru adolescenti si aduti la 8h. Oricum, citeste cu atentie prospectul!