| Ionutz021305 a întrebat:

Bana TPU, dupa 3 luni de inactivitate, saptamana asta am fost de 3 ori la fotbal, dupa ce alerg cateva minute imi bate inima foarte repede si respir un pic mai greu, e normal? Dupa ce ma opresc scade la normal, inainte avem niste extrasistole, dar am fost la medic si a zis ca am inima sanatoasa. Oare sa fie lentru ca n-am mai facut sport demult? Eu sunt si anxios.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am fost la medic si a zis ca am inima sanatoasa"

ascultă-l că știe ce zice

| Drimmero a răspuns:

Nu ai conditie fizica. Si eu obosesc repede la fotbal, ultima oara dupa 3 ture atac-aparare-atac ma plimbam pe teren ca deja nu mai aveam combustibil. Trebuie doar sa iti lucrezi rezistenta si sa faci sport mai des, atata tot.

| Nirvanaaa a răspuns:

E din cauza ca ai facut pauza mare si ai reinceput brusc cu efort prea intens. 3 ori pe saptamana e mult pentru cineva care se reapuca dupa 3 luni, de asta apar si problemele tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E normal nu ai absolut nimic. Gandeste te ca cel putin 50% din populatia pamantului o sa se simta la fel ca tine cand ies din casa

| aleee5262 a răspuns:

E normal pentru ca ai facut o pauza mare, dar dupa ce iti intri iar in program si faci mai mult efort, iti revi