| Ronaldo7cr7 a întrebat:

Vreau sa alerg tare si sa nu obosesc asa repede cand joc fotbal. alerg cateva runde tare si dupa aia respir greu mai stau un pic si iar imi revine da obosesc repede de aia

Răspuns Câştigător
| simobandita a răspuns:

Incearca sa respiri pe nas si tine gura inchisa si nu vei mai obosi asa de repede.bafta;-)

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Dragă prietene, dacă ai impresia şi simţi că ai asemenea simptome, mergi şi consultă un medic de familie, să-ţi dea o trimitere la un medic pneumolog şi să faci un test de spirometrie.
Eu nu gîndesc nimic rău dar vezi că în ultima vreme sînt destule cazurile în care unii sportivi au asemenea gen de probleme şi nu e un lucru de neluat în seamă.
Îţi doresc multă sănătate!

| corolav a răspuns:

Dragă prietene, cel mai bine este să consulţi un medic pneumolog şi să-i ceri să te trimită să faci un test de spirometrie.

| Ronaldo7cr7 explică:

Multumesc ff mult pentru sfaturile bune cel mai bun castiga fundawinking

| andiandrada12 a răspuns:

De fapt, trebuie sa ai rezistenta si trebuie sa tragi aier pe nas si sa expiri aieru pe gura, asta ii toata smecheria dar trebuie sa stii sa alergi si pe varfuri tongue fac atletism de vreo 7 ani :]]] Decii normal ca stiu