| FallenDude a întrebat:

Bonjour...winkingcateva intrebari!
1.De ce denstistul iti spune ca nu o sa simti nimic daca iti da cu Spray sau iti face injectie si iti spune degeaba pentru ca de exemplu eu tot simt...
2.Cand iti scoate maseaua o scoate cu tot cu nerv?
3.De ce exista durerile de dinti x(x( sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ciprian16 a răspuns:

Ei bine daca tu tot simti ar trebui sa-ti dea o doza cat pentru un elefant laughinglaughing[nu vreau sa jignesc]... si maseaua nu o scoate cu tot cu nerv ...si durerile de dinti exista din cauza igienii "noastre" orale neadecvate!

| YuLyan123 a răspuns:

1.Spune asa pentru ca sa nu te sperii si sa il gresesti (ca fiecare poate sa se manifeste diferit la frica)
2.nu cred
3.ca nu te speli pe dinti, nu folosesti ata dentara si mananci prea multe dulciuri...
p.s.nu iti fie frica ca dk ti'frica te doar si mai tare...