| bogdanp a întrebat:

Salut.Acum cateva luni am mers la dentist.Toate bune si frumoasa pana am ajuns acolo. Mi-a curatat maseaua cariata spunand ca imi va scoate nervul. Urmatoarele 6 sedinte,, meseriasul" a scos putine bucati din nerv nereusind sa mi-l scoata pe tot, terorizandu-ma la fiecare sedinta.Deoarece nu am mai avut dureri am renuntat sa mai merg la el...insa acum durerile au inceput din nou.Se poate ca nervul sa fie mort si sa te doara maseaua?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| razwan3l a răspuns:

Daca nervu e mort nu mai are ce sa te doara, poate nu tia scos nervu tot 100% si sa mai fi ramas ceva din el.totusi du-te la un medic pentru consult deoarece risti sa tio pierzi de tot daca nu mergi

3 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Un dentist care stie sa faca anestezie cum trebuie, ti-l scoate fara nici o durere. Din pacate, sunt multi " meseriasi". Cauta un dentist.

| BruneTTe a răspuns:

Da. Eu am ajuns la urgenta din cauza asta, ca se necrozase nervul [ adica a murit ] si durea groaznic. Trebuie sa mergi la alt dentist cat mai repede sa ti-l scoata iar pana atunci ia Ibalgin Forte. Eu numa cu el ce am mai rezistat pana am ajuns la dentist.

| Flory_2183 a răspuns:

Da si nu cel mai bine ar fi sa iti faci un film la el si sa mergi iar la medic dar de data asta la unul bun pentru ca pot sa apara comlicati cu timpul cel mai des intalnit sunt ganglioni la radacina dintelui care necesita operatie, eu asa am patit...concluzia cauta un medic bun si mergi iar.happysucces