| anonim_4396 a întrebat:

Bun am 2 intrebari
1.Care sunt factori care opresc cresterea normala a corpului?
2. Am 19 ani si am in jur de 1.77 cum as putea sa mai cresc macar la 1.80 si ceva daca nu macar la 1.80

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| XAnonimaXAnonima a răspuns:

Factori : alimentatie, genetic, odihna, clima, mediu inconjurator.
Incearca sa joci volei...

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vasy0105 a răspuns:

Pana la 22winking

| KameliaFrumusika a răspuns:

Buna! Ar terbuie sa practici sport sau sa joci volei cu prietenii sau sa te duci la inot.Iar daca mai mentii si o alimentatie sanatoasa o sa vezi ca da rezultate. Sper ca te-am ajutat Funda?:*