| SteelShadow a întrebat:

1,64m si 56kg. Ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 7 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 2-3 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Eşti PERFECT aşa :)

O zi frumoasă.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

E ok sa ai atatea kg la inaltimea asta

| Lisa01 a răspuns:

Ce trebuie sa zicem? Daca esti prea grasa sau prea slaba? Referitor la asta se considera k e bine sa ai 54 de kg la 1, 64 adica cu 10 kg mai putin decat inaltimea.

| ImCalledLamă a răspuns (pentru Lisa01):

Adica la 1, 56 trebuie sa am 46...as fi grasana la 11 ani...

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat )!

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune.

| SteelShadow explică (pentru bursuc001):

13 ani, baiat

| bursuc001 a răspuns (pentru SteelShadow):

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 58, 7 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai cu vreo 2-3 kg SUB greutatea IDEALĂ, aşa că, NU mai trebuie să slăbeşti DELOC!

Eşti PERFECT aşa :)

O zi frumoasă.

| giony54 a răspuns:

Esti foarte bine si lasa -o asa, ai grija ce mananci si bei, fara cola, energizante si fastfood.

| SteelShadow explică (pentru giony54):

Nu, nici o data nu am băut cola, nici energizante, iar Fastfood rar cam de 2ori pe an! Multumesc!

Răspuns utilizator avertizat