| anonim_4396 a întrebat:

A incercat cineva reteta de slabit cu apa, ghimbir si lamaie? Ma intereseaza daca intr-adevar functioneaza, cum o preparati, cum o consumati si daca adaugati si miere de albine. Stiu ca trebuie eliminat din alimentatie grasmile, prajeala, sucurile, dulciurile etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Este suficient sa bei doua pahare mari de apa, inainte sa te apuci sa mananci, chiar dupa ce te-ai asezat la masa. In apa nu pui nici ghimbir, nici lamaie, fiindca maresc pofta!

| Violleta2022 a răspuns:

Bici o reteta sau dieta nu va functiona, daca nu reduci portiile de mancare si caloriile pe care le bagi in gura!
Trebuie eliminat din alimentatie: painea, toate fainoasele si cerealele, dulciurile, snakurile si toate sucurile.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sport, ceai verde, multa apa. astea-s mituri pentru persoanele cu o inteligenta mai scazuta.

| Ruptura a răspuns:

Degeaba bei daca stai pe scaun toata ziua
Mananci putin, te tii in viata si faci sport, asa slabesti.
Nu trebuie sa bei un aliment minune ca sa slabesti. sport + mancare sanatoasa