| Andreeadeix2 a întrebat:

Acum 2 ani, mi s-a depistat după o radiografie ca am hernie de disc. De atunci, am momente și momente când am dureri de spate. Mai nou am observat ca durerea s-a dus și în fata, în mijlocul pieptului sau sub sânul stâng, rar și cel drept. E ca un junghi nu tine mult. Am crezut ca e ceva cu inima, eu având și amețeli destul de des. Am fost la control la cardio și neuro. La cardio după investigații mi s-a descoperit ca am extrasistole dar nimic grav sa îmi trebuiasca tratament și o ușoară tahicardie. Amețelile nu s-au descoperit cauza lor, deși am fost la neuro am făcut rmn și eeg și nimic + analize sânge bune! Mai nou durerea am văzut ca a ajuns și în mana stânga și furnicături câteodată și mana dreapta!
Am momente de slăbiciune și lipsa de aer, iar câteodată simt ca inima bate foarte incet. De la ce poate fi? Am o stare de rău continua.
Iar durerea în mana stânga de la ce poate fi? Atâta timp cât la inima nu mi s-a găsit nimic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Navagio a răspuns:

Problemele pot fi de la coloana, mergi la un neurolog.

| Andreeadeix2 explică (pentru Navagio):

Am zis ca am consultat și un neurolog și degeaba. Nu mi sa găsit nimic.