| Iulian_Andrei_1988 a întrebat:

Buna acum 2 zile am cazut de pe bicicleta fix pe mana si de atunci ma doare foarte rau.Mana nu este umflata sau vanata ..Cum imi pot da seama ce am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este posibil sa fie o fisura in os, probabil pe la inelul de crestere, du-te la medic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este foarte posibil sa fie rupta mana, in locul tau as merge la medic.
Te pup!

| Lina1993 a răspuns:

E posibil sa -ti fi rupt mana. Ai nevoie de o consultatie cat mai rapid! cu cat o lungesti mai mult, cu atat va fi mai greu de vindecat. Daca ar fi fost ceva minor, nu te-ar fi durut mai mult de cateva ore. Fugi la spital!

| ferdin a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la doctorul de familie sau la spital.

| CelebrulAnonimmm a răspuns:

Buna. Pai daca aveai mana rupta trebuie sa se umfle si sa se invineteasca. Trebuia sa fie deformata, sa fie amortita si sensibila. Daca zici ca nu e umflata sau vanata inseamna ca doar ti-ai sclantit-o. Cel mai bine ar fi sa mergi la un doctor sa-ti faci radiografie