| saranastasie a întrebat:

Acum 2 zile mi-am pus ochelarii.Am miopie mica. Dioptriile mele sunt la ochiul drept 0.5 si la cel stang 0.8.
Am 13 ani si as vrea sa va intreb cum as putea scapa de ochelari.As vrea pe cale naturista.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| DoK a răspuns:

Poarta linzi inloc de ochelari.

| Elvina a răspuns:

De miopie nu scapi prea curand, adica deloc asta doar prin operatie se rezolva la 21 de ani.