| Alrawan a întrebat:

Acum aproximativ 2 luni şi ceva, aproape 3 am început să am dureri de umăr. Fac volei de aproape 7 ani. După ceva timp am fost la doctoriţa de familie şi mi-a spus că am Tendinită şi că să mă dau cu o cremă şi să iau Nurofen. M-am dat o săptămână, niciun efect. După vreo 2 săptămâni după ce am terminat "tratamentu" acela, am fost la fizioterapeut. Mi-a spus acelaşi lucru, şi mi-a spus că aş putea încerca să fac fizioterapie. Am făcut fizio 10 zile, pe zi ce trecea mă durea tot mai tare, şi fetele de acolo au spus că după ce termin fizioterapia îşi mai face efect încă vreo 2 săptămâni. După aproximativ 2 săpt. întradevăr a mai trecut, aproape nu mai simţeam nimic. Am început din nou antrenamentele, şi după vreo săptămână, a început din nou să mă doară. Şi încă mă doare, mă doare şi când stau pe loc şi nu fac absolut nimic, mă ia aşa cu nişte înţepături câteodată şi doare groaznic după. acum cam o oră, mă durea foarte tare, am mers până în oraş şi tot drumu m-a durut. şi a început să se simtă şi în sus pe gât durerea, şi la celălalt umăr. (s-a întâmplat asta de mai multe ori, mai ales la celălalt umăr). Ce credeţi că ar putea fi.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheLoveDoctorr a răspuns:

Recomand calciu+vitamine si minerale, pastile sau efervescente, incalzire buna inainte de efortul propriu-zis si incearca totusi sa-ti faci un film

1 răspuns:
| Lawliet14 a răspuns:

Iti distrugi umarul! Mare atentie! Trebuie sa mergi la un specialist si chiar si asa poate va trebui sa stai pe bara cu lunile.