anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva luni am simțit ceva în piept. Aceasta stare a durat câteva săptămâni. Într-o seara când stăteam în pat am început sa amețesc, inima îmi bătea foarte tare, simțeam ca nu mai pot sa respir și credeam ca o sa înnebunesc. Nu am mai putut sa dorm bine câteva luni și am început sa ma cred nebuna sau schizofrenica, iar acum când stau în pat amețesc. Nu ma simt în largul meu. Am citit simptomele la nebunie și schizofrenie și nu prezint nici una, dar am început sa cred ca le am și eu și am impresia ca gândesc dezorientat. Va rog frumos sa ma ajutați. Nu am posibilitatea sa ajung la psiholog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Trebuie sa ajungi la psiholog. Cel putin la un medic. Poti avea cadere serioasa de calciu de unde si ametelile, cadere de tensiune sau daca ai si o teama de moarte in general asta inseamna anxietate.Anxietatea se manifesta prin dureri de piept, batai de inima rapide, teama, nesiguranta si bineinteles ameteli, se innegreste in fata ochilor. una din astea tot le ai asa ca viziteaza un medic caci aici nu gasesti tratament.O seara placuta si multa liniste si siguranta.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Citeste simptomele la anxietate.

1 răspuns: