| anonim_4396 a întrebat:

Acum câteva luni am simțit ceva în piept. Aceasta stare a durat câteva săptămâni. Într-o seara când stăteam în pat am început sa amețesc, inima îmi bătea foarte tare, simțeam ca nu mai pot sa respir și credeam ca o sa înnebunesc. Nu am mai putut sa dorm bine câteva luni și am început sa ma cred nebuna sau schizofrenica, iar acum când stau în pat amețesc. Nu ma simt în largul meu. Am citit simptomele la nebunie și schizofrenie și nu prezint nici una, dar am început sa cred ca le am și eu. Va rog frumos sa ma ajutați. Nu am posibilitatea sa ajung la psiholog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Durerea din piept poate fi un simptom al anginei pectorale. Este rezultatul a prea multa grasime si prea putina miscare.
Nu trebuie sa te gandesti la schizofrenie. Tu ai intrat in starea de neliniste; dar asta nu inseamna schizofrenie.
Multe boli pot fi vindecate printr-un stil de viata sanatos. Exact cum spune la tv: sa avem grija cu sarea, grasimile, apa, miscarea. Iar pe deasupra, pacea linistea in suflet, care vin dintr-o buna relatie cu Dumnezeu si cu semenii(dar si cu aceia pe care nu-i agream).
Ai nevoie de un program de exercitii in fiecare dimineata si de mancare sanatoasa. Carnea, laptele, ouale si branza sa le dai la dusmani happy.

| Paula555 a răspuns (pentru anonimg):

Mulțumesc :*

1 răspuns: