| Julia92Anna a întrebat:

Help! Acum cateva minute am avut o chestie ciudata rau! Incepeam sa respir des,sacadat, si simteam o frica mare de parca cineva voia sa imi faca rau.Dar pur si simplu stau in pat.Imi batea si inima.Pur si simpu stateam.A fost atac de panica? Am mai avut vreo 5-6 acum doua luni dar mi-au trecut.Si acum am inceput munca si e foarte greu.Ce sa fie?

3 răspunsuri:
| GoldenZenith a răspuns:

Atac de panica.
Autocontrolul e cel mai bun.
Ca remedii: ceai de sunatoare, Anxin, Calmogen. happy

| Florinx123x a răspuns:

Atac de panica, poti incerca si cu ceai de sunatoare si celelalte remedii dar cel mai indicat e sa vorbesti cu parintii si sa te duci la un consult de specialitate.

| GoldenZenith a răspuns (pentru Florinx123x):

Corect! Dar trebuie sa mearga la un medic bun. Eu am nimerit la o nebuna ( "medic extraordinar" ) care mi-a dat sedative si eram leguma de dimineata pana seara. In cele din urma, am ajuns la concluzia ca mai bine ma ajut eu si asa a fost.