| BeatrizBetty a întrebat:

Acum ceva timp mi-a aparaut in urechea dreapta un punct negru in care s-a strans ceva galbui solid. Mi-a curatat mama locul, iar acum mi-a aparut din nou in acelasi loc... imi puteti spune ce este si ce as putea face? Cer seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic ORL.Iti va aplica un tratament mai indelungat.

| eminescuhipiot a răspuns:

Cum ti s-a spus, poate fi un punct negru sau chiar un furuncul, mergi la un medic si scapi de problema.

| Mircea049202 a răspuns:

Buna. Dupa părerea mea e un punct negru', care odata stors iese chestia solida. Daca a mai apărut odata inseamna ca nu a fost stors bine. Oricum dupa ce este stors din nou pune un dezinfectant(fara alcool) care nu arde, nu trebuie să'ți faci griji, nu e nimic grav, atâta timp cat nu e umflat si nu te doare. De preferat ar fi daca mai apare sa mergi la un dermatolog și îți va spune exact. Numai bine!

| BeatrizBetty explică (pentru Mircea049202):

Este umflat si ma doare

| Mircea049202 a răspuns (pentru BeatrizBetty):

Mergi la Dermatolog sau la ORL.