| elenasara535 a întrebat:

Buna. Acum doua saptamani m-am mutat in Italia. Am un c.m regulat, dar de data asta a intarziat o saptamana, contact sexual am avut doar protejat+ca am facut si 3 teste de sarcina sa fiu sigura ca asta nu poate fi cauza. Am simptomele premenstruale, dar tot nu vine. Poate fi schimbarea mediului de vina pentru aceasta intarziere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ai facut protejat, de ce iti faci probleme? Crezi ca in Italia este altfel decat in Romania?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul e de vina, sexul se face după casatorie nu asa cum face ti voi inainte.

| Sophieka a răspuns:

Este datorat stresului!

Iar testele de sarcina cu un rezultat corect se fac doar dupa 2 saptamani de la contactul sexual care crezi ca te-ar fi putut lasa insarcinata.

Din cele relatate de tine, cred ca e doar datorita schimbarii.

Numai bine iti doresc!

| FreddieM a răspuns:

Are dreptate CristiDin Bucuresti. Musai dupa casatorie, nu conteaza ca poate esti impotent sau ca poti descoperi ca-ti place acelasi sex.
Cheers