| anita_8262 a întrebat:

Buna:* acum in aprilie se face un an de cand mi-a omorat nervu de la o masea si mi-a plombat-o.Problema este ca de o saptamana a inceput sa ma doarastraight face. As putea sa ma duc sa imi scot maseaua avand in vedere ca eu numai am nerv la ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| gabimaris a răspuns:

Daca doare inseamna ca au mai ramas nervi, o masea are chiar mai mult de patru nervi, nu scoate o masea care mai are sanse de salvare! Mai tarziu o sa-ti para rau...

| 34588773 a răspuns:

Evident ca nervul nu a fost eliminat in totalitate. Poti merge la dentist dar nu sa-ti scoata maseaua, ci va incerca o noua extractie a nervului dupa care va replomba