| Alinamaria23 a întrebat:

Buna. am o mare problema am făcut o greșeală mare de ex vorbeam cu un baiat ca relație e mult spus nu ne-am văzut niciodată. și am vorbit ceva timp pana ma făcut sa i trimit nud uri bineînțeles ca doar la sâni și atât. eu cu acest băiat numai sunt dar numai scap de el și acum am alta relație tipul asta încă ma mai caută ma suna încerc sa îl evit și când îl evit mai rău face un pas către iubitul meu de exemplu îi da follow Like uri etc tot sa se bage in seama... eu nu as vrea ca iubitul meu sa afle de fapata făcută de mine într-adevăr am fost și eu proasta di acum regret enorm help me am încercat sa vorbesc cu el mi-am pus veri sora sa vorbească cu el sa făcut ca înțelege Dar acum o ia de la capăt.

4 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu ii raspunde indiferent de cat te cauta, acum daca vrea sa il contacteze pe iubitul tau iti dai seama ca poate, poti doar sa speri ca nu o va face. Tot ce poti tu sa faci de acum incolo e sa nu mai trimiti astfel de poze niciodata, pentru ca duc la santaj, daca nu oferi nimic, nu are cu ce sa te aiba la mana.

| iulianr a răspuns:

Cred ca cel mai bine este sa ii explici iubitului tau situatia. Daca tine la tine, ar trebui sa inteleaga. Pana la urma nu l-ai inselat/tradat deoarece asta s-a intamplat inainte sa fii impreuna cu el. Spune-i sincer ce ai facut si ce se intampla si macar asa va sti si el ca nu mai ai nicio leatura cu acel om, apoi gasiti impreuna o soluie. Daca il ignorati si il blocati amandoi pe toate retelele de socializare pe acel om, ar tebui sa nu mai fie probleme.

| dullcat a răspuns:

Buna.Cati ani aveti voi? De ce nu vorbesti cu parintii? Pe viitor retine sa nu mai trimiti niciodata nuduri nimanui, nici macar iubitului actual, deoarece se poate termina extrem de prost.

| Hyperion7 a răspuns:

In primul rand, eu îți recomand să vorbești cu actualul și să îi spui adevărul, până la urmă niste nuduri nu sunt de neiertat și putea fi și actualul in situația respectivă.
Ii explici care e situația și cu fostul tau și vezi ce spune.
Pentru că fostul e prea bolând sa înțeleagă, lui degeaba ii spui.