| Anonim97695333thf a întrebat:

Acum vreo luna a inceput ceva sa se umfle langa unghia de la degetul de la picior. Dupa cateva zile ma durea. M-am dat cu spirt si betadina si s-a facut putin puroi. A iesit putin. Dupa vreo 2 saptamani nu mai ma durea si nu mai aveam nici puroi dar langa unghie inca e rosie pielea si umflata. Ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Sonia822 a răspuns:

Se da cu betadina + baneocin pudra o perioada mai lunga. Se numeste panaritiu. Parerea mea e ca nu te-ai dat suficient cu ele. Trebuia sa te dai inca cateva zile de la disparitia pungii de puroi. Mergi la un magazin naturist, cere ulei esential de lavanda. Sa scrie pe el Fares! E in jur de 15 lei. Picura o picatura, de 2 ori pe zi, intinde bine, pana dispare.