| bvsjufhasdgfjmsah231 a întrebat:

Bună, cum îmi pot oprii menstruația? Azi mi-a venit de dimineață. Clorocalcin e bun? Măcar ceva pentru câteva zile.
Vreau ceva rapid pana a 2 a zi sa se oprească. Va rog frumos

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adesim a răspuns:

Trebuie să mănânci lămâie și să bei vin. Nu știu dacă funcționează 100%. Îți spun și eu din auzite, de la mama.

11 răspunsuri:
| alina2k18 a răspuns:

Nu merge.
Nu lua nimic.
Antiinflamatoare pentru dureri si atat.

| Furnicuta000 a răspuns:

De ce vrei sa se opreasca?

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Si eu ma gandeam la asta, dar nu sunt fata si am zis ca ma depaseste

de ce ai vrea sa se opreasca un lucru naspa pe care il elimini?!?

si sa nu imi spui ca maine te duci nustiuunde si iti trebuie sa arati la 4 ace ca iti recomand pampers daca absorbantul nu ajunge

| Username272 a răspuns:

Nu o poti opri menstruatia daca deja a fost " declanșată " pentru a o putea opri trebuia sa faci ceva lucruri inainte sa iti vina ( mult sport, sa mânci multe fructe, sa nu te stresezi, etc ) deci acum nu prea ai ce face doar sa iti treaca

| bvsjufhasdgfjmsah231 explică (pentru Username272):

Ma refer dacă o pot opri câteva zile, nu de tot
Nici dacă iau clorocalcin nu se oprește măcar o zi? Trebuie sa plec la mare ca am o ședință foto și nu vreau sa folosesc ob sau alte alea. Nu ma simt confortabil...

| Username272 a răspuns (pentru bvsjufhasdgfjmsah231):

Nu ai cum sa opresti din pacatesad chiar imi pare rau ca nu te pot ajuta

| Adelyna06 a răspuns:

Vitamina K dar poti muri din ea

| Adesim a răspuns:

Vin sau lămâie

| bvsjufhasdgfjmsah231 explică (pentru Adesim):

Cum? Mersii mult

| Adesim a răspuns (pentru bvsjufhasdgfjmsah231):

Trebuie să mănânci lămâie și să bei vin. Nu știu dacă funcționează 100%. Îți spun și eu din auzite, de la mama.

| TriceleRon a răspuns:

Vitamina K

| skrrizt a răspuns:

Nu o poti opri laughing))