| DDede a întrebat:

am nevoie de parerile voastre....acum o saptamana am facut pentru prima oara sex,si pentru mine si pentru prietenul meu a fost prima oara,ne-am protejat si am avut mare grija dar niciodata nu se stie,dupa cateva zile mi-a venit menstruatia chiar mai repede de cat ar fi trebuit dar tot am frica aia in mine ca ar fi ceva,nu am luat nici o pastila, m-am culcat pe urechea ca totul o sa fie bine...

Răspuns Câştigător
| Larrissa21 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia nu ai cum sa ramai insarcinata si daca ai folosit prezervativ sunt posibilitati foarte mici sa iei vreo boala. Dar daca continui sa fii ingrijorata poti merge la un doctor ginecolog.

| DDede explică (pentru Larrissa21):

Iti multumesc Larrissa21 pentru parerea ta.

| Larrissa21 a răspuns (pentru DDede):

Nu ai pentru ce. happy

7 răspunsuri:
| Amelya02 a răspuns:

Fa doua teste de sarcina, mergi la medic.

PS: Cati ani ai?

| DDede explică (pentru Amelya02):

Teste de sarcina vreau sa fac insa am gasit pe net ca abia dupa 2 saptamani este bine sa faci, altfel iti da eroare sau nu-ti da bine si am 16 ani!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca v ati protejat si ti a venit si menstruatia atunci sansele sa fii insarcinata sunt aproape inexistente.

| IzaBella_Bianca_1995 a răspuns:

Stai linista! Daca ti-a venit menstruatia nu ai cum sa fi gravida! Insa sa te protejezi de acum in colo mereu, oricat de mare ar fi placerea aia, e doar de moment. Nu ai cum sa fi gravida, stai linistita.