| vagabond a întrebat:

Buna all.
deseori nu vad bine la disntata vad ca in ceata si nu este o dinstanta mare nu vad persoanele bine le vad ca in ceanta tin sa precizez ca ma doare si capu.
As avea probleme cu ochii. uneori si ametesc cam des si cand stau la calculator cateodata nu mai vb bine monitoru de la laptop de ce? am nevoie de ochelari?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, ai nevoie de ochelari si inca cat mai repede.

13 răspunsuri:
| akaa a răspuns:

PAi din spusele tale Da. ai nevoie de ochelari. Totul incepe cu cateva dureri de cap, ameteli si apoi vaz in ceata. Iti recomand sa consulti un oftalmolog(doctor care se ocupa cu aceasta meserie). Daca iti da o lentila care nu este prea buna nu ezita sa ii spui! Sper ca te-am ajutat.

| ĄĿiŒ a răspuns:

Consulta un oftalmologwinking Daca te doare capul si nu vezi bine e posibil sa ai nevoie de ochelari dar oftalmologul stie mai binewinking

Daca problemele nu sunt mari poate ai noroc si iti va da niste picaturi, vei avea norocul sa scapi de ochelari.

| Jerrry a răspuns:

Poate fi si de la oboseala happy dar cel mai bine este sa faci un control la ochi poate chiar ai nevoiebatting eyelashes mai tarziu sa n fie mai gravhee hee

| adriana_8719 a răspuns:

Sunt sigura ca ai nevoie de un consult de specialitate! dar nu te impacienta! problemele tale pot fi de la statul prea mult la PC. astfel ochii tai sunt foarte obositi, dar poate fi si o problema care se poate trata doar cu ochelari permanenti... sfatul meu este sa mergi la un cabinet oftalmologic cat mai repede posibil...

| Dragosh_8212 a răspuns:

Dai ai nevoie de ochelari, ai miopie sigur.du-te la orl

| Pawesome a răspuns:

Cel mai indicat este sa iti faci un control la oftalmolog. Poate ca iti trebuie doar pucaturi dar exista mai multe variante si doar oftalmologul o stie pe cea potrivita.

| alygiorgi a răspuns:

Cred ca da

| vagabond explică:

Adevarul e ca stau mult la calculator stau aproape non-stop dar nu imi simt obositi ochii si nici eu nu ma simt obosit

| vagabond explică:

Am fost la un control si da intr-adevar am nevoie de ochelari luna ce vine la inceput mi pun adica la inceput de iunie

| queenC a răspuns:

Pai,nu vreau sa te sperii da ar trebui sa iti faci rapid un control oftalmologic pana nu e prea tarziu.Cu cat astepti acest lucru se poate agrava. Tulburarile de vedere nu sunt ceva cu care sa te joci.Nu vreau sa imi dau cu parerea fara sa stiu exact care sunt simptomele dar ar putea fi orice boala, sau pur si simplu ai nevoie de niste ochelari. Sper ca te-am ajutat, funda?

| mara_8319 a răspuns:

Buna! ar trebui sa vizitezi un doctor oftalmolog...stiu asta pentru ca si sora mea are aceeasi problema:*happy

| lidia_4249 a răspuns:

Ei bine da, ai nevoie de ochelari

| devacica a răspuns:

Inseamna ca vezi rau du-te la control