| anonim_4396 a întrebat:

am 11 ani si vreau sa scap de kilograme multe intr-o saptamana ca-s fata si nu-mi sta bine.Ma ajuta cineva? Varoggg!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa sport, ai grija la regimul alimentar, nu incerca o dieta speciala pentru ca iti va face rau. Intra pe http://www.mypyramid.gov/ si vezi ce trebuie sa faci mai in detaliu.

| gHelena a răspuns:

Daca vrei sa slabesti fara sa ramai cu celulita, ar trebui sa ai mai multa rabdare si sa nu iti doresti corp de sirena intr-o singura saptamana. Urmeaza un program alimentar ordonat, evita dulciurile, fainoasele si grasimile, fa multe miscare si bea multe lichide. Inspira-te de aici: http://www.divahair.ro/diete_si_slabire. Spor in toate sa ai.

| Psihiatra a răspuns:

Sunt cateva lucruri simple de facut.Nu manca dupa ora 6, fa multa miscare(preferabil un sport ca voley), pentru ca te va ajuta si sa te inalti(la 11 ani e foarte recomandat). Daca nu reusesti nici asa, mergi cu parintii la un medic specialist, iti va da un regin care te va ajuta cu siguranta.Am un prieten care la 11 ani avea mai multe kg decat mama mea.Acum se tine de un regim si a slabit intr-un timp foarte scurt peste 15 kg.Ideea cu regimul e sa te tii strict de el.Ma gandesc ca`ti va fi destul de greu daca esti asa tanara(iti va fi greu sa renunti la dulciuri si tot felul), dar fii tare!winking Iti urez noroc

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai.mananca multe salate. si tine si tu un regim f. strict. Si fa multe exercitii in fiecare ziwinking. Si nu mai consuma dulciuri si sucuri deloc! Succes!:*

| SelluMarrie a răspuns:

Depinde cat de inalta esti si cate kg aihappynumai manca dulciuri, paine si numai bea sucurihappyFa niste abdomene si genoflexiuni dimineata si seara si ai sa vezi ca o sa slabesti sigur :*
fundita?big grin

| ema69 a răspuns:

Draga mea, si eu am o fata cam de varsta ta si tot ce pot sa iti spun e ca dorinta ta de a slabi mult in timp scurt nu e de bine deoareca e mai important sa slabesti sanatos si asta nu e posibil decat in timp mai indelungat, formandu-ti un stil de viata sanatos, multa miscare, fara dulciuri.In urma cu ceva ani, si eu am dat jos vreo 15 kg, dar fara medicamente minune sau alte variante de doi lei, ci prin alimentatie sanatoasa, dupa ora sase doar ceaiuri(nu pentru slabit) si lichide, fff putine dulciuri si vreau sa-ti spun ca m-am simtit f bine dupa ce am reusit sa dau jos surplusul de kg.Iti doresc numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu! Eu am 12 ani si nu sunt plinutsa si mananc foarte multe dulciuri sucuri de toate felurile si eu nu mananc la ora diferita. mananc dimineata la ora 7:00 dupa-amiaza la 14:00 si seara la 20:00. tu poate esti mai plinutsa ca mananci la ce ora vrei tu. sau poti bea energizant si slabesti dar nu exagera ca poti avea probleme cu inima si stomacu.

| G0oLaN a răspuns:

Pai manaka peste salate din astea fara cartofii carne prajita.rolling on the floor! fara dulciuri fara sucuri! si sa faci sport alergat genoflexiunii si abdomene! si ai sa vezi ca se va cunoaste :* fundita:X?:X pup