| Nataliaaaaa a întrebat:

Buna!

Am 12 ani, 45 kilograme si sunt mai inalta. Am 1, 53 m.

Este ideala greutatea mea? Mai trebuie sa slabesc? Sau sa mai mananc? Da-ti niste link-uri unde as putea gasi greutatea mea ideala. Funda! happyhappyhappy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| REXX a răspuns:

E perfectwinking greutatea ta e normala. Iti dai seama comparand kilogramele cu inaltimea nu trebuie sa ai mai mult de cat numarul de dupa virgula happyhappy

1 răspuns:
| AlexPiti a răspuns:

Greutatea cred ca e mai mare ar trebui sa slabesti ca sa-ti calculezi greutatea foloseste formula asta sad50+0,75*(H-150)+(VÂRSTA-20)/4)*0,9
H - înălţimea, în centimetri. Sper sa te fi ajutat fund:X