| SaRiNoOtZa a întrebat:

La 1.51 si 45 de kilograme sunt grasa? Care este greutatea mea ideala si cate kilograme mai trebuie sa mai slabesc? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| micurutza2005 a răspuns:

Imdicele masei tale corporale adica ICM=19, 74 =subponderal,adica ai o greutate prea mica pentru inaltimea ta, greutatea ta ideala trebuie sa fie intre 45, 6 si 57kg deci mai trebuie sa pui nu sa iei asa ca nu te lua dupa ce spun altii si mananca sanatos,fructe,legume, lactate, apa multa.succeshappy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ești absolut normală, nu mai visa că ești grasă!
După vârsta de 18 ani trebuie să ai 41 de kilograme.
Pa, pa.

| pwp a răspuns:

Ar fi ideal sa slabesti 4 kg si ai fi perfecta happy

| vasilevasi a răspuns:

La 1,50 inaltime, e normala o greutate de 50, la 160 inaltime e normal sa ai 60 kg si tot asa...nu neglija faptul ca nici nu mai sunt la moda fetele chiar slabe.

| laviniicka a răspuns:

Esti perfecta eu la 1.40 am de abia 30 kg si vreau sa ma ingras