| anonim_4396 a întrebat:

Bună am 12 ani ampliniți anul trecut,de la un timp mă doare capul, amețesc, mă doare burta, am somnolențe etc si din decembrie imi curge ceva galben mai anchis putin oare trebuie să imi vină menstruatia ce credeți. Ajutațimă vă rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil mai dureaza cam un an. Durererile de cap, ameteala, somnolenta, durerile de burta NU au nici o legatura cu asta, trebuie sa-ti faci niste analize sa vezi ce probleme de sanatate ai.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
si de ce nu o intrebi pe mama ta?
cum e posibil sa ai starea asta din decembrie si mami tau sa nu stie nimic? e posibil sa iti vina menstra, dar acele dureri/ameteli/somnolente nu sunt normale, ar fi bine sa o anunti si sa faci un control medical, te poti adresa si cabinetul scolar.
O zi frumoasa sa aihappy

| Azµre a răspuns:

De ce nu vorbești cu mama ta, ea va ști ce să îți facă!

| Fatamuntilor a răspuns:

Tot ce-i posibil.Cel mai bine vorbeste cu mama ta si mergeti impreuna la un medic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Vorbeşte cu mămica ta, spune-i ce ai, ea va ştii cel mai bine ce să-ţi facă.
Este posibil să vină şi menstruaţia.
Te pup!

| Bubulin4ik a răspuns:

Buna!
Sfatul meu e sa vorbesti cu mamica ta si sa mergeti la un medic, e posibil sa iti vina ciclulhappy
Bafta:*:*:*