| Mirelaaaaaaaaaa a întrebat:

Am 12 ani si 36kg! Cum sa fac sa ma mai îngraș măcar 5-6kg? Mănânc chipsuri, prăjituri etc. Dar si mâncare gătită...Deci ce sa fac ca să mă mai îngraș?!?!
(Scuze dacă nu am ales bine categoria)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DenisaNicoletaG a răspuns:

Asta e constructia ta. Am si eu o colega de genu', mananca fast-food mult si multe calorii, dar asta e constructia voastra, nu te ingrasa, ca eu vreau sa slabesc si e greu laughing

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar fi mai bine ca in loc sa te ingrasi (sa pui grasime pe tine), sa pui masa musculara pe tine. Ca sa faci asta poti merge la sala (nu iti va afecta cresterea cum zic unii prosti, sunt mituri).

| HorneaDaniel2002 a răspuns:

Eu am 14 ani și am 48 de kg. happy Crede-mă că e mai bine slabă decât obeză. laughing Dacă vrei, du-te la McDonald s sau KFC zilnic. rolling on the floor

| Zabuliche_Robert_2000 a răspuns:

Mâncărurile cu multă grăsime, dar și pâine îngrașă

| Colos_Paul_1995 a răspuns:

Ai doar 12 ani, chipsurile si prajiturile nu te vor ajuta.
Nu asta trebuie sa fie preocuparea ta, traieste-ti copilaria şi timpul le va rezolva pe toate.
Te vei schimba, te asigur. Ai rabdare.

| Mirelaaaaaaaaaa explică (pentru Colos_Paul_1995):

Mersi! Păcat ca nu pot sa dau funda la toți...