| sakura_7121 a întrebat:

Am 12 ani si astazi mi-a venit menstruatia mentionez ca este prima oara (11.01.2011) Ce fel de absorbante ar trebui sa folosesc pentru inceput? ma refer la always.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Be12345 a răspuns:

Poti folosi always ultra...sau de la bella ca sunt mai moi si mai mici!

| camelia109 a răspuns:

Si eu cred ca ar trebui sa folosesti always si eu folosesc si sunt foarte bune big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce spui la tot internetul asta? Asta-i un lucru intim, care te priveste numai pe tine, fara suparare :):*.
Eu iti recomand sa folosesti always ultra. Dar nu stiu ce ''marime'' au chilotii tai :). Intra pe www.noifetele.ro si mai ales vorbeste cu mama ta...nu cu noi.:D
Funda?

| Madalichka a răspuns:

Cele mai bune sunt always-urile cu aripioare. Nu folosi inca tampoane interne, motive sunt destule.
In zilele in care ai flux mai mare, foloseste Always cu grad mai mare (super, super plus), iar in ultimele zile poti folosi chiar si fara aripioare.
Trebuie sa mai treaca putin timp pana ti se regleaza fluxul si calendarul, dar te vei obisnui cu timpulwinking

Răspuns utilizator avertizat
| karina_5950 a răspuns:

Baloo ce te-ai suparat asa pe fata? Ne spune si ea noua, de asta suntem aici.sa o ajutam