| alexa90_5709 a întrebat:

Am 13 ani. Am o problema care ma nelinisteste. Pe 5, luna aceasta trebuia sa imi vina menstruatia. Si de 2 zile am observat ca am o umflatura la ambii sani. Cand pun mana simt ca ii inconjoara ceva tare. Ce poate fi? M-am gandit ca poate trebuie sa imi vina menstruatia. Ms. pentru raspunsuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Iti cresc sanii, stai linistita, nu e nimic in neregula. Probabil va aparea si menstra in curand.

| morningstar a răspuns:

Sa iti intarzie menstruatia sau sa nu iti vina o luna este normal, mai ales la inceput. Dar referitor la acele umflaturi, e bine sa te prezinti imediat medicului pentru a face un control.

| Alexxutsa a răspuns:

Ar trebui sa te duci la un consult medical. S`ar putea sa fie ceva serios. Funda?