| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si am observat ca am un fel de umflatura tare la sanul stang. Nu se observa daca te uiti asa. Trebuie pipaita ca sa se observe. ce credeti ca este? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| emima a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un medicwinking

| Gabonne1982 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci probleme.El apare in perioada pubertatii, din cauza unui hormon numit foliculina, care este secretat de catre ovare.Nu te speria, este doar un dezechilibru hormonal care se va regla in timp

| Demoiselle a răspuns:

Un fel de nod? Care doare putin la pipait?
E normal...asta se intampla cand corpul incepe sa se maturizeze, cand devii femeie.
Nu ai de ce sa te ingrijorezi!