| bianca123456 a întrebat:

am 13 ani si jumatate si mi se pare ca am sanii prea mici. adica fetele de la mine din clasa poarta bustiera, unele chiar si sutien, si sa fiu sincera eu sunt singura care nu poarta, si ma simt cam...ciudat (nu stiu daca e tocmai cuvantul potrivit). stiti daca o sa mai creasca? (eu sper din suflet ca da), sau pot face ceva ca sa grabesc cresterea sau pur si simplu sa-i fac mai mari? big grin

P. S: stiu ca e cam ciudata intrebarea dar daca ma puteti ajuta, va rog sa lasati un raspuns. multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sin a răspuns:

Ai numai 13 ani mai ai timp destul ca sa-ti creasca, nu te ingrijora.
Fiecare corp se dezvolta intr-un ritm diferit, suntem unici.

| annie_9752 a răspuns:

Draga mea, ai abia 13 ani! Pana pe la 18-20 de ani sanii au timp sa creasca si vor creste atat cat sa fie proportionali cu restul masurilor corpului tau! Este un complex pe care trebuie sa il elimini din mintea ta. O sa ai timp sa porti si bustiera si sutien de o sa te saturi! Lasa-ti deocamdata corpul sa-si faca treaba; are timp destul! Colegele tale poarta pentru ca au nevoie si vei avea si tu.In lumea asta sunt oameni si oameni; fiecare se dezvolta intr-un anume fel.

Scapa de acest complex!

Sper ca ti-am fost de ajutor! O zi buna!

| catthshshshs a răspuns:

Ai doar 13 ani, au timp sa iti creasca.
Fiecare organism se dezvolta in ritmul sau.

| marsy a răspuns:

Desigur ca mai cresc! Nu-ti fa probleme!

| aleksy a răspuns:

Ai doar 13 ani. exact asa am fost si euwinking dar acum la 19 sunt numai bine.Deci mai ai putina rabdarehappy

| Barbie_9607 a răspuns:

Bianca nu-ti faci griji! O sa creasca.kiss. Sper ca te-a linistit raspunsul meu.

| katia257 a răspuns:

Bianca, mie mi-au crescut sanii la 16 si la 18 ii aveam cei mai frumosi din clasa. Daca iti cresc mai tarziu, mai bine - nu ti se lasa la 30 ci la 35 ani. Fa-le masaj cu crema si nu iti mai bate capul! big grin

| love4u a răspuns:

Incearca sa faci mai mult sport, alearga, genoflexiuni si extensii, deoarece sanii tin de muschii din zona pieptului la femei.

| pity33 a răspuns:

Nu-ti fa griji eu am 15 ani si am in clasa colege care au sanii mai mici decat soramea[13 ani]. iti vor creste.ai timp

| bianca123456 explică:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsurile voastre si o sa ascult fiecare sfat de`al vostru. multumesc inca o data! :*

| ☁miss εïзutterfly☂ a răspuns:

Sincer nu ii poti face sa creasca mai repede, insa iti poti da seama daca o sa creasca in viitor, pentru ca de obicei e genetic: adica daca mama ta ii are mari si tu o sa ii ai intr-un viitor apropiat asa.

| georgyk_1062 a răspuns:

Nu te supy da ajteapta sa. ti creask