| Grin a întrebat:

Buna,am 14 ani, periodic imi curge sange din nas.
Vara mi-a curs de cam 3 ori 3 zile la rand.
Eri cand faceam baie iarasi mi-a curs, si az la fel.
Azi am inceput sa iau Ascorutin si Gluconat de calciu.
As vrea sa aflu de la ce imi curge sange din nas?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| InF3CT a răspuns:

Ai fost la doctor? Cred ca ar fi necesare niste investigatii, daca nu stii exact in ce imprejurari se produc aceste hemoragii. S-ar putea sa fie o problema de fragilitate a vaselor din mucoasa nazala, sau o problema de coagulare........este bine sa faci macar o hemoleucograma, un VSH si o analiza de coagulare. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Stiu pe cineva la care a functionat o doza mica de vitamina K.

| anastasiagray a răspuns:

Asta am patit si eu si trebuie sa te duci la doctor pe tru a iti cauteriza narile..nu este ceva grav.ti s-a spart vasele de sange din nas probabil si acum iti curge sange..nu trebuie sa te ingrijorezi happy

| InF3CT a răspuns (pentru anastasiagray):

De obicei cand ti se sparg vasele de sange din nas se inchid singure...Se poate intampla o data ...de doua ori dar nu cum i se intampla lui!