| LostInHell55 a întrebat:

Buna am 14 ani. Si am cifoza, arata destul de urat, pot sa port corset la ani astia ca sa ma indrept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi impreuna cu unul din parintii tai la un doctor specializat. Acesta iti va spune exact daca poti purta corset. Dupa parerea mea, daca nu este intr'un stadiu foarte grav, ar trebui sa iti recomande corset...

| agent003 a răspuns:

Ceea ce trebuia sa faci era sa stai drept in banca, si nu aveai sa ai asa problema

| neutrino a răspuns:

Trebuie sa mergi urgent la medic si acesta va hotara daca este cazul sa porti corset si ce fel de corset este indicat pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Totul depinde de tine.
Trebuie sa-ti corectezi pozitia in banca, acasa la birou, sa fie cat mai dreapta si trebuie facuta gimnastica medicala, ar fi bine si un corset, dar asta depinde ce spune medicul ortoped.
Te pup!