| BuffaloSoldier a întrebat:

Am 14 ani si fumez de 3 luni 2 tigari la 3 zile cam asa si de cateva zile a inceput sa ma intepe in zona inimii, oare fumatul e problema? Daca da, ce ma doare ca nu imi pot da seama

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Idkidk a răspuns:

Pai te doare de la ţigări, ai văzut şi pe pachetul lor scrie că dăunează grav sănătăţii! Tu ai 14 ani, e o vârstă fragedă pentru fumat, oricum nu este indicat să fumăm nici la 40 de ani, dar eu zic să laşi ţigările, eşti în creştere, logic că te doare.

4 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Incearca un pachet pe zi si vezi daca te lasa.

| August99 a răspuns:

Doamne copile lasa tigarile ca habar nu ai ce tare vei regreta peste cativa ani

| Ɗєℓυѕιση a răspuns:

Lasa tigarile.
straight face

| Mary205 a răspuns:

Eu iti sugerez sa lasi tigarile pentru ca vei ajunge la probleme de sanatate foarte grave.
Sper ca urmezi sfatul pe care ti le-am dat, dar si sfatul colegilor de pe TPU.