| Roxana1990 a întrebat:

Am 14 ani si mi-am pus aparat dentar mobil de 6 luni, se vad rezultate, insa am strunga, credeti ca, cu aparatul mobil se va rezolva(adica se vor apropia), si daca mi-as pune aparat fix in cam cat timp m-i s-ar rezolva si cam cat ar costa.Mersi mult, Dau fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bubble a răspuns:

Eu am de 1 an si vreo cateva luni aparat fix...pentru o problema cu o masea. Aparatul fix e cel mai bun.Desi se vad rezultatele e indicat sa-l mai tii.Normal dintii ti se indreapta la 6-12 luni. dar se tine 1 jumatate-2 ca sa ramana drepti. daca scoti aparatul se intorc la forma initiala.
Preturile difera dintr-un oras la altul. Eu pe arcada de jos(numai acolo am nevoie) am dat 7 milioane.+ 80 de ron in fiecare luna la reactivarea ap.
Daca ai bani indicat e sa iti pui fix, ai 1 an si ceva probleme. dupa va fi totul ok. Daca nu. ramai la cel mobil. dar artrebui sa-l mai tii ceva timp.

| IIIx333III a răspuns:

Buna! Si eu am aparat mobil, de vreo 2 ani. Eu una am avut strungareata{nu foarte mare} si mi s-au apropiat dintii. Cu un aparat mobil...fix...mi se pare ca aparatul fix iti poate apropia dintii PUTIN mai devreme decat un aparat mobil, care isi face si el treaba bine. In privinta pretului, nu stiu ce sa iti zic, eu am doar aparat mobil{pe care am dat 2 milioane}. Sper ca ti-am fost de ajutor. Funda?

| deeanin a răspuns:

Si eu am strunga si e un pic cam mare... la aproape toti dintii de sus imi sunt dinstantiati fata unu de altuu...credeti ca ii pot repara cu un aparat dentar?:-s