| sparkyy1990 a întrebat:

Buna prietena mea are dureri de spate jos pe mijloc si de la durere o doare si piciorul (genunchiul)stang cand face miscare si daca se apleaca. care poate fi cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| clcmd a răspuns:

E la zona lombara sau sarcrala a coloanei vertebrale.Adica e mai sus sau mai jos de proiectia buricului pe coloana? Nu are cum ca de la durere sa o ia si alte parti ale corpului, nu e chiar asa. Cati ani are? Ar putea fi mai multe cauze.

| sparkyy1990 explică (pentru clcmd):

Este jos la coloana un pic mai jos decat proiectia buricului la nodul acolo unde se termina coloana

| Felys a răspuns:

Hernie,sa mearga sa faca un RMN

| sparkyy1990 explică:

.