| darkprincesskiss a întrebat:

Am 15 ani si am 1, 55 inaltime. Mama are 1.50 si tata 1, 75 sunt sanse sa ma mai inalt? nu practic niciun sport pentru ca am avut un accident si nu pot face prea mult efort fizic. Si ce as putea face sa ma mai inalt?
Dau fundita :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LittleNeko a răspuns:

Te poti astepta sa mai cresti vreo 10cm... incearca sa te intinzi dupa ce te trezesti, ajuta la crestera oaselor, si daca totusi poti face putin efort fizic fa 20 sarituri cu mainile in sus seara de seara

5 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Evident doar o sa mai cresti pana la 18 ani!

| DakotaRoyse a răspuns:

Da, clar, mai aşteaptă-te la câţiva centimetri în următorii ani happy
Dacă nu poţi face sport, dormi mult, poate să te ajute tongue

| pcris a răspuns:

Http://www.calculator.net/......lator.html vezi aici inaltimea aproximativa la care poti ajunge.

| Vladuthz a răspuns:

Fa ceva in regula cu accidentarea, repara-te si apuca-te de basket, pentru ca sigur 100% te inalti, plus tractiuni + niste calciu odata la cateva luni. Acuma vara sa nu iei calciu cu D3 ca este foarte periculos D3-ul ala vara, deoarece primesti foarte mult de de la soare, si daca mai iei si de pastila belesti ****. Ia orice fel de calciu, numai sa n-aiba de.

| Em_Gaby_1992 a răspuns:

Stai linistit... fosti colegi de generala (adica de acu vreo 6 ani de zile), care erau mai scunzi (sau printre cei mai scunzi), se afiseaza acu dupa cativa ani cu inaltimi de peste 1.90... Unul dintre ei, parca miraculos de la "piticul clasei" a ajuns mai inalt decat toti pana la facultate big grin