| anonim_4396 a întrebat:

am 16 ani din cauza hiperhidrozei am inceput sa folosesc driclor (antiperspirant care e mai puternic decit celelalte) si am inteles ca clorura de aluminiu din care e alcatuit poate duce la cancer. iar de vreo 2 saptamini incoace am niste mincarimi si intepaturi in jurul axilelor si sinilor. nu stiu ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AlexMsA a răspuns:

Esti mai sensibila din cauza bolii, nu stiu din ce cauza ai hiperhidroza, nu e neaparat relevant, dar orice substanta, aliment etc consumat sau aplicat pe corp in exces e daunator. si aluminiu cu siguranta. e metal. si canceru e foarte complicat... dar da, e posibil... e medicament si orice medicament pe cat face bine, pe atata face si rau