| XcrisSSx a întrebat:

Am 16 ani.In urma cu 1 an am avut o operatie de varicocel pe partea stanga.Dr.mi-a spus ca in scurt timp acestea se vor retrage, dar si dupa 1 an inca se mai simt.S-ar putea sa nu fi facut operatia cum trebe? Cei care ati avut asa ce ati facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| HowdidIgethere a răspuns:

Sunt multe tehnici de a opera varicocelul. Daca nu te doare, si nu e dezvoltat prea mult lasa-l asa, nu te mai taia degeaba. Ideea e ca poate recidiva, sunt niste vene care coboara din abdomen, deci nu e vorba ca nu e operatia cum trebuie.