| Aeternum a întrebat:

.am 16 ani si de cand eram mica am avut o mica mare problema cu temperamentul foarte schimbator. Nu cred ca are vreo importanta dar sunt in zodia berbecului. Cum ziceam,am mari probleme cu nervi,ma enervez din orice si atunci cand chiar nu ma mai pot controla scap de sub orice control, ajung sa tip sa ulru sa injur sa nu imi mai pot controla miscarile si ceea ce spun sau fac.Multa lume mi-a spus ca sunt isterica.Am incercat sa ma duc la psihologul liceului dar mi-a spus ca e doar din vina pubertatii sau mai stiu eu ce alte porcarii de felul asta.Am problemele astea de cand sunt mica. Pur si simplu ma enervez foarte repede din motive aparent stupide si de la un timp incerc sa ma controlez si cand fac asta simt ca o iau razna, ca imi plesneste capul. Ce as putea face? vreau sa scap de aceasta problema.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Nu ai ce face, ăsta este codul tău genetic. Încearcă să te stăpâneşti, fă-ţi un auto control.Cu înaintarea-n vârstă vei reuşi o stăpânire de sine.Şi până la urmă cine te place, te place şi aşa cum eşti!

Janina
| Janina a răspuns:

Ca de la berbec la berbec:
toti suntem isterici in anumite momente, insa trebuie sa stim sa ne autocontrolam si sa fim diplomati.

Gandeste logic, ce rezolvi daca te enervezi si tipi? Nimic si mai faci si riduri.
Incearca sa iti menti echilibrul si sa iti rezolvi problemele si nemultumirile in o maniera mai delicata. Crede-ma este in beneficiul tau.

| skinhead99 a răspuns:

Fumeaza un joint/doua de iarba si sa vezi ce relaxo stai..chill happy

| Aeternum explică (pentru skinhead99):

laughingbun sfat, mersi.o sa tin cont