| denisa_6633 a întrebat:

am 16 ani si vreau sa slabesc am 75 de kg si inaltimea 1, 60... daca mananc dimineata biscuiti belvita, la pranz ciorba si seara nu mai mananc nimic plus sala in fiecare zi. as putea slabi sau ma infometez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kirito21 a răspuns:

Un stil de viata sanatos + sport + ambitie. Opteaza pentru o dieta bogata in fructe si legume si carnuri slabe (pui sau peste) si consuma cel putin 2 litri de apa pe zi, ultima masa sa fie cu cel putin 2-3 ore inainte de culcare, renunta la prajeli opteaza pentru mancarea gatita pe gratar, la aburi sau la cuptor. Trei mese pe zi obligatoriu + 2 gustari intre si sport cel putin o ora pe zi.
Mult succes!

2 răspunsuri:
| Chamberlin a răspuns:

Buna,
Daca te infometezi risti sa ai probleme cu stomacul, iti recomand sa mananci mai putine grasimi si sa faci foarte des miscare.
O seara placuta!

| zaratu a răspuns:

Ibfomatarea nu este o solutie asa am incercat si eu si am ajuns la spital cu cdere de calciu daca vrei sa slabesti du-te la un nutretionist si iti faci el un program alimentar strict si corect