| 11Anonymus007 a întrebat:

Buna, am 17 ani si penisul imi este foarte mic!
Am fost operat de fimoza de 2 ori si acum iar am porbleme!
Țin sa Menționez ca sunt si grasut!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HerculePoirot a răspuns:

Si pana la urma care e nelamurirea ta? De ce nu te duci la un endocrinolog sa te vada? Poate ai ceva probleme hormonale daca la 17 ani zici ca ai penisul "foarte mic".Nu mai cauta raspunsuri pe TPU cand vine vorba de probleme medicale.GO SEE THE DOC!

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Iar intrebarea care e? Multa sanatate iti dorim! Marimea conteaza mai putin, o sa vezi tu...

| alina2k18 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

''Marimea conteaza mai putin ''
Doar daca o ai de 20 cmwinking
laughing

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alina2k18):

Timpenii. Bebe Mihaescu zicea ca forma ideala a organului e aceea a unui miner de usa de-ala rotund.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand fimoza nu are legatura cu lungimea. Daca ai fost operat inseamna ca doctorii deja stiu de situatie.
Faza ca esti grasut din cate stiu este un avantaj, am citit ceva studii care spuneau ca baietii care au fost mai grasi in copilarie au penisul un pic mai gros.
Dar ce este 100% sigur, uitate pe wiki sau orice site : dimensiuniile penisului uman sunt:
MIC= 10, 7-13
Mediu= 13-15 (16)
Mare= 16-19

| Raducons a răspuns:

Cand nu este in starea de erectie este mic la toti.
Fimoza este nasoala am si eu asa ceva, nu stiu cum sa rezolv problema.pana atunci sunt inofensiv.

| Ionut58282856 a răspuns:

Si intrebarea?

| MichaelKinGzZz a răspuns:

Un medic presupun că te poate lămuri cam de 100 de ori mai bine ca mine *cel puțin* deci dimensiunea nu contează (Mă refer că dimensiunea ține de la bărbat la bărbat și de la organism la organism. Deci dacă unu din africa o are de 20/30cm nu înseamnă că unu din românia trebuie să o aibă la fel *fără conotații rasiste*) dar poate deveni un complex. Deci întâi mergi la un doctor din recomandarea mea discută și explicăi problema (acesta având niște studii de cauză probabil bazate pe întrebările tale) și o să afli cauza / cauzele și dacă mai poate crește sau nu.

| Pr3ddz a răspuns:

Câți centimetri are?