| Lola200228 a întrebat:

Am 18 ani și am avut gastrită și boala de reflux gastroesofagian cu arsuri la stomac și grețuri. Am fost la medic și mi-a zis sa iau Nexium. Luând acest medicament nu am mai avut arsuri dar in schimb am grețuri. I-am trimis un mesaj doctorului și a zis sa iau pentru greata Oroperidys cred se mai numește motilium din câte am citit și sa continui cu Nexium.

Cei care au luat acest medicament pentru greață, a avut efect? Ati mai avut grețuri? Ati luat din alea de supt sau care se înghit? Cât timp ati luat?
Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Motilium e slab pentru greata, pentru mine e ca si cum nu as lua nimic. Cel mai bun e metoclopramidul dar se da cu reteta

| IRINACRETU a răspuns (pentru AdelinaC):

Bună ziua, numele meu este Ana Maria și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a Motilium, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Un medicament este necesar când nu ai încotro. După cum ai văzut, iei un medicament, mai ai nevoie de încă unul, fiecare mai strică un pic ficatul.
Dietă.

| RobertMoon a răspuns:

Și eu am avut problema ta și mi-a dat medicul controloc și oroperydis, nu recomand să iei oroperydis deoarece produce ginecomastie la bărbați, eu am luat de capul meu Emetix și a fost mult mai bun decât oroperydis

| SCosmin a răspuns:

Eu am avut aceași problemă că a ta, am luat tratament 6 luni și nu mi-a trecut așa că m-am apucat de sport și de o dieta sănătoasă și acum nu mai am nici o probelemă

| IRINACRETU a răspuns:

Numele meu este Ana Maria și vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a Motilium, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.

| IRINACRETU a răspuns (pentru IRINACRETU):

Vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a Motilium, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.